Ondřej Netík

Permakultura pro všední den

po 16.9. 2024 | 17:30 - 19:30

 

Cena: 380 Kč do 10.9. 2024 | 450 Kč od 2.6. 2024 |

            550 Kč na místě

 

Ondřej Netík je stavitel přírodních domů, slámař a hlínař, spisovatel, učitel a permakulturista. Provází svépomocné stavebníky na jejich cestě, učí je a pomáhá jim. Za sebou má téměř čtyřicet přírodních domů. Stavitelství se učil od základů, vzděláním je totiž strojař. Vše to začalo jen jako brigáda za účelem naučit se postavit si dům. Při té cestě se často ptal, jakým způsobem se věci dělají. Neexistují totiž dogmatické pravdy a jediné správné postupy. "Vědět jak” je jen začátek cesty - na jejím konci je pochopení "proč” a pochopení tisíce možností a cest. Ondřej nikdy neměl k dispozici velký kapitál, ani možnost dosáhnout na půjčku. Přesto chtěl svůj dům a odmítl se smířit s tím, že jsou na něj potřeba milióny. Nejsou! Dolní cena domu je omezena pouze naší schopností se uskromnit. Skloubení permakultury a stavebnictví mu umožnilo dívat se na obydlí člověka novým pohledem.

Permakultura je pojem, s nímž se v posledních letech můžeme setkávat čím dál víc. Jedná se o styl vytváření prostředí, ve kterém člověk žije, způsobem, který je trvale udržitelný a stále se obnovující. Koncept permakultury vznikal v 70. letech 20. století a jeho základní principy zůstávají stejné po celém světě.

Myšlenky Permakultury jsou stejně tak duchovní, jako zcela praktické - použitelné v našem všedním životě. Trvale udržitelná existence je o lidské i kulturní svobodě, respektu a vztazích. 
Můžete na ni nahlížet jako na praktickou filozofii, nebo soubor všedních rad, jak zlepšit svůj život.