PANELOVÁ DISKUZE NA TÉMA PŘÍRODNÍ BYDLENÍ

23.11.2019 | 10 - 12 hod | Komorní sál                                       

Přírodní bydlení

Zasadit strom, postavit dům, zplodit syna. Toto krédo bývalo ještě docela nedávno poměrně běžnou životní náplní, mužským posláním. Ale jak je tomu dnes? Proč a jakým způsoběm si stavíme domy? Na co jsme v tom dnešním spěchu zapomněli? Může si dům postavit žena? Co je permakultura a v čem je přínosná pro společnost? Obkloupujeme se různými materiály, travíme mnoho času v budovách, může nás to nějak ovlivnit? Mají domy duši? Jak si zajistit spokojený a šťastný domov, který nás vlastně nemusí ani stát tolik peněz???

Pořádáme pro vás informativní a inspirativní setkání s lidmi, kteří se intenzivně zabývají tématem bydlení. Pojďte se přidat do diskuze, zjistit novinky a třeba se namotivovat ke změně.

Jakub Zucha Wihan
Architekt a přírodní stavitel s bohatými zkušenostmi ze zahraničí. Spolupracovník Barbary Jones–Amazon Nails (GB) a specialista na konstrukce ze samonosné slámy.

Jakub Gajda
Profesionální stavař a tesař s bohatou praxí, specializuje se na přírodní stavby a interiéry ze dřeva a přírodních materiálů. Se svým týmem již realizoval desítky domů, srubů a dřevostaveb.

Domus Naturalis (Tereza Kaňková, Ondřej Boruta)
Architektka a stavař, kteří se orientují na komplexní realizace domů včetně interiérů. Mají zkušenosti s minimalistickým bydlení.

PermaNet (Alena a Milan Suchánkovi)
Společenství lidí, které se zabývá rozvojem permakultury jako životního stylu zaměřeného na zdraví člověka, společnosti a přírody. Snahou je vytvářet globální síť lidí s podobným zaměřením a smýšlením. Cílem je podpořit změnu kultury směrem k udržitelnému způsobu života.

Kamil Pokorný