MUDr. TOMÁŠ LEBENHART

Kdo je homo sapiens?

 

23.11.2019 | 13 - 14:30 hod | Komorní sál                                    

MUDr. Tomáš Lebenhart

V roce 1980 promoval na Fakultě dětského lékařství UK v Praze. Hned poté strávil nějaký čas na vojenské ošetřovně. Na podzim roku 1981 nastoupil do Klatovské nemocnice na dětské oddělení jako sekundární lékař. Po cca půl roce jsem nastoupil na dětské středisko ve Švihově. Po roce přišly další štace obvodního dětského lékaře v pošumavských vesnicích střediskových... Následně naráží na homeopatii, kterou intenzivně studuje. Postupně prochází pěti základními evropskými homeopatickými systémy.

Mezitím jsem složil atestaci 1. stupně z všeobecného lékařství. Od května 1989 jsem pracoval jako praktický lékař pro děti a dospělé v Železné Rudě na Šumavě. Začal jsem postupně používat i homeopatickou léčbu.

Dále jsem se ubíral spíše duchovním směrem a poznával různá náboženství a spirituálně směry. Studoval jsem i různé bylinářské medicíny. Nejvíce mne oslovila ayurvéda. Začal jsem jezdit na Srí Lanku a poznávat tuto matku veškeré medicíny v praxi.

Na jaře 2006 jsem se zcela učinil zásadní profesní krok a vystoupil jsem z oficiálního medicínského establishmentu. Otevřel jsem si poradnu přírodní medicína v Klatovech a přestěhoval se do malé vísky nedaleko.

Několik let přednáším pro laickou veřejnost i pro lékaře o přírodní medicíně a duchovních otázkách. Postupně jsem navázal spolupráci s výtečnými léčiteli. Pořád se učím. Dva roky jsem docházel do duchovní školy... Učil jsem se alternativní onkologii od skutečných mistrů..

Od roku 1982 nepřetržitě sloužím i na lékařské službě první pomoci, abych neztratil živý kontakt s urgentní medicínou

Od jara 2013 vystoupil z lékařské komory pro zásadní nesouhlas s etickou i odbornou úrovní našeho zdravotnictví, což má za následek zákaz poskytování oficiálních lékařských služeb - tedy zejména služby na první pomoci. Poslední roky se stále více specializuje na autopatii a etikoterapii.
V únoru 2016 jsem po dlouhém a bolestivém zvažování opět vstoupil do ČLK. Jen proto, abych mohl dále legálně provozovat homeopatii a předepisovat homeopatika vázaná na lék. recept. Podle MZ a ČLK je homeopatie sice nevědecký obor a v podstatě nefunguje, leč může jí provozovat v naší rozkošné zemi pouze lékař při svém atestačním oboru ve zdravotnickém zařízení. A některá homeopatika (byznys SÚKLU) může předepsat jen lékař. Podotýkám, že dle všech zdravotnických oficiálních složek homeopatika neobsahují žádnou účinnou látku. Stupidita těchto pravidel je tedy zjevná

Více informací, přednášek, aktivit MUDr. Tomáše Lebenharta najdete tady: https://homeopat.mypage.cz/

Kdo je homo sapiens?

Zamyšlení nad duchovním a zdravotním stavem lidstva. Jaké jsou zdroje utrpění a nemocí? 
Pomůže nám zdravotnictví? Politici? Náboženství? Peníze? 
Víte, že v nízkých vibracích a utrpení současné lidstvo drží dvě základní energie: Lhostejnost a Setrvačnost?
Máme možnost s nimi pracovat! Přijďte se dozvědět více.