Program akcí 

Mgr. Alena Babíková

Jak si pamatovat čísla - posílit číselnou paměť?

ÚT 22.10.2019 |17:30 -19:30 hod

Cena 180 Kč do 15.10.2019 | 230 Kč od 16.10.2019


Mohlo by se zdát, že v čase internetu, mobilů, kapesních počítačů si už nemusíme pamatovat žádná čísla. OPAK JE PRAVDOU! Očekává se od nás, že si zapamatujeme velmi mnoho číselných údajů a budeme je umět precizně vyvolat z paměti… např. PIN kódy, telefonní čísla, čísla domů či ulic, značky aut, rodná čísla, čísla kreditních karet, tajná čísla (trezor), osobní výročí či čísla všeobecných znalostí atd.

Na jedné straně jsou lidé, kteří se domnívají, že mají průměrně dobrou paměť nebo dokonce nemají paměť na čísla. Jakmile se naučí nějakou mnemotechniku, jako je třeba systém číslo - tvar, dokáží najednou mnohem víc, než je možné přirozeně.

Často ale slýchám: „S čísly nemám problém, mám dobrou paměť.“ …jde o to, s kým se tito lidé srovnávají - převážně jsou to lidé z jejich okolí, přátelé, známí a kolegové. Když se seznámí se správnou technikou a trochu se v ní procvičí, teprve zjistí, jak dobrá jejich číselná paměť může být.

Běžný postup u většiny lidí při zapamatování si čísel je opakovat si čísla pořád dokola. To není příliš dobré, stačí malé vyrušení či rozrušení a všechna čísla jsou přeházena nebo nám zcela zmizí. Čísla si špatně pamatujeme, protože jsou abstraktní – pro naši paměť nic neříkající vjemy. Díky paměťovým technikám, si je bez problému zapamatujeme klidně na několik dnů, týdnů, měsíců… a ne jen na 20 sekund!
Využitím základních principů asociace a představivosti čísla posuneme z krátkodobé do dlouhodobé paměti.

Je téměř naivní si myslet, že nás moderní technologie zachrání nebo zcela zbaví hromady čísel, které nás provází životem.
Osvojením paměťových technik si můžeme život ulehčit a zpříjemnit.

Těší se na vás Mgr. Alena Babíková - trenérka paměti 3. stupně ČSTPMJ (nejvyššího!☺)

Objednávkový formulář na akci 
Mgr. Aleny Babíkové

Vyplňte, prosím, pečlivě své údaje a případně do poznámky uveďte počet vstupenek.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa, telefon) jsou u nás v bezpečí a budeme (Karla Pukovcová, Avalon z.s.) je zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Zásady ochrany osobních údajů najdete zde>>. Zásady ochrany osobních údajů